ŞEFII
INSPECTORATULUI JUDEŢEAN DE POLIŢIE HARGHITA

 

feb. 1968 – 05.01.1978

Colonel MAER IOAN
05.01.1978 – 01.04.1989 General de brigadă GAMBRA GHEORGHE
01.04.1989 – 01.06.1991 Colonel BUTILCĂ FLOREA
01.06.1991 – 01.04.1994 Colonel SARCĂ MIHAI
01.04.1994 – 05.07.1996 General de brigadă GAMBRA GHEORGHE
05.07.1996 – 11.08.1999 Colonel BUTNARU STEFAN MIRCEA
11.08.1999 – 01.03.2004 Chestor NEGRUŞA IOAN
16.03.2004 – 17.10.2012 Comisar şef MOLDOVAN RADU SANDU

17.10.2012 - 07.01.2013

Comisar şef MOGA SORIN TEODOR (imputernicit)

07.01.2013 - 17.08.2016

Chestor MOLDOVAN RADU SANDU
17.08.2016 - prezent Comisar Șef MIHALACHE CONSTANTIN (desemnat)